fbpx

instalacje oparte na falowniku solaredge

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Instalacje fotowoltaiczne montowane z wykorzystaniem falownika SolarEdge, śmiało można nazwać instalacjami Premium. Jest to bowiem obecnie najlepszy dostępny falownik na rynku, który charakteryzuje się prostą obsługą, nieskomplikowaną konstrukcją oraz niską wagą – jest stosunkowo lekki.

Czym jest falownik SolarEdge?

Inwerter SolarEdge jest urządzeniem elektrycznym, które zamienia prąd stały w prąd zmienny. Jest on kluczowym ogniwem instalacji fotowoltaicznej, umożliwiającym pobieranie energii ze słońca.

Największą zaletą systemu SolarEdge jest fakt, że każdy moduł instalacji fotowoltaicznej pracuje w nim osobno i nie jest narażony na obniżoną wydajność, z powodu zacienienia innego panelu w instalacji.

Straty związane z częściowym zacienieniem redukują w tym przypadku optymalizatory mocy.

Producent tego falownika podkreśla, ze jego sprawność wynosi aż 98%.

Dlaczego warto zainstalować panele w oparciu o falownik SolarEdge?

Instalacja fotowoltaiczna bez optymalizatorów, może spowodować obniżenie energii nawet o 10%.

Dzieje się tak, ponieważ w przypadku zacienienia jednego panelu, reszta z nich zaczyna działać z taką samą mocą, jak ten jeden – najsłabszy.

Wykorzystując instalację fotowoltaiczną opartą na falowniku SolarEdge mamy pewność, że zacienienie jednego panelu nie będzie miało wpływu na resztę instalacji i co więcej, panele będą wydajniejsze.

Zalety falownika SolarEdge

  • falowniki SolarEdge charakteryzują się wysoką wydajnością (96-99%), co pozwala na nazywanie ich najlepszym takim produktem, dostępnym na rynku;
  • producent daje 12 lat gwarancji na inwerter i aż 25 lat gwarancji na optymalizatory;
  • w przypadku niebezpieczeństwa, na przykład pożaru, optymalizatory obniżają napięcie do 1 V;
  • optymalizacja zapewnia uzyski od 2 do 10%;
  • falownik łączy się z aplikacją SolarEdge SetApp, dzięki której możemy oglądać produkcję prądu per panel, a nie tylko per całość. W razie problemów technicznych, takie rozwiązania pozwala także na szybsze dotarcie do usterki, ponieważ mamy podgląd na to, które ogniwo fotowoltaiczne jest uszkodzone;
  • inwerter zapewnia ograniczenie strat wynikających z zacienienia i zanieczyszczeń, powstających na panelach fotowoltaicznych.

Oprócz wyżej wymienionych zalet, cechą zachęcającą do zakupu instalacji fotowoltaicznej opartej na falowniku SolarEdge jest fakt, że jest on dosyć lekki, mały oraz przyjazny w montażu. Jego obsługa nie jest skomplikowana, dzięki czemu każdy poradzi sobie sterowaniem panelami.